Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Deniss Radstroms: “Šogad iesaistīsimies cīņā par čempiona titulu!”
13.03.2020

LIEPĀJA, LATVIJA
13/03/2020

FIA Eiropas rallija čempionāta ERC3 Junior ieskaitē šogad startēs talantīgais zviedru rallija pilots, 25 gadus vecais Deniss Radstroms. Cītīgākie rallija līdzjutēji viņu zinās, kā vienu no Mārtiņa Seska konkurentiem 2019. gada FIA pasaules rallija čempionātā junioriem (Junior WRC), kur, neskatoties uz savu vecumu, Radstroms jau pavadījis trīs pilnas sezonas.

Dennis Rådström ©MSport

“Protams, šajā laikā ļoti daudz iemācījos par trases pierakstu veikšanu un braukšanu jebkādos apstākļos – sākot no klinšainajiem Portugāles un Sardīnijas ceļiem, līdz pat gludajam Korsikas asfaltam ar 10 000 pagriezienu, kā arī ātrajiem Zviedrijas ceļiem. Šajā laikā, startējot tik garos un sarežģītos rallijos, es kā braucējs esmu krietni pilnveidojies,” stāsta Deniss Radstroms.

“Latvijā līdz šim vēl neesmu bijis, toties esmu sacenties Polijas rallijā. Domāju, ka abiem rallijiem ir vairākas līdzīgas iezīmes, un arī ne tik līdzīgas iezīmes. Liepājas ceļi ir ātrāki un plūdenāki,” norāda zviedru jauneklis. “Protams, būs neierasti doties uz jaunu valsti un stāties pretim jauniem izaicinājumiem. Eiropas ceļi ir ļoti viltīgi, lai noturētu lielu ātrumu jāsaglabā uzmanība, jo pat mazākai kļūdai var būt lielas sekas.”

Vaicāts, vai pieredzes trūkums uz Kurzemes ceļiem nekļūs par traucēkli, Deniss saglabā optimismu: “Tā var gadīties, taču esam iekrājuši labu pieredzi ar šo mašīnu un veidojam labas stenogrammas. Ja veiksim rūpīgu analīzi un aizvadīsim labus testus, tad viss būs kārtībā.”

Pērn Radstromam, startējot FIA pasaules rallija čempionātā junioriem, sezonas kopvērtējumā izdevās izcīnīt trešo vietu, katrā rallijā vismaz vienā ātrumposmā arī uzrādot ātrāko laiku, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka viņa mērķi arī šogad būs augsti. “Mēs lieliski sagatavojāmies ar jauno komandu Zviedrijas rallija laikā. Esam kopā veikuši testus, turklāt plānā ir vēl daži. Ceram, ka šogad cīnīsimies par čempiona titulu.” Kuri būs Radstroma galvenie konkurenti, sportists gan nemācēja komentēt: “Tam pagaidām neveltu uzmanību. Esmu pārliecināts, ka līmenis būs augsts ar vairākiem talantīgiem braucējiem, tomēr neesmu pētījis dalībnieku sarakstus.” Deniss arī piebilst, ka būs interesanti braukt pa ceļiem, uz kuriem sāka veidoties Mārtiņa Seska karjera. Abi talantīgie braucēji pērn sacentās Junior WRC ieskaitē, kurā Sesks startē arī šosezon.

Radstroms Eiropas čempionātā startēs ar R2 klases priekšpiedziņas Ford Fiesta modeli. “Piedalīšos ERC3 Junior visos sešos posmos. Nākotnē vēlētos startēt ar pilnpiedziņas auto, tomēr vispirms jāpierāda savs talants un tas, ka varam uzvarēt. Mums nepieciešama laba sezona un tādā garā tik jāturpina tālāk.”

FIA Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites sezona tiks atklāta 26.-28. martā Azoru salās, bet noslēgsies 28.-30. augustā Čehijā. Rally Liepāja , kas 29.-31. maijā notiks no Talsiem līdz Liepājai, uzticēts čempionāta trešais posms, kurā tiks ieskicēti galvenie favorīti cīņā par titulu. Atgādināsim, ka 2018. gadā par FIA ERC Junior U27 (tagad ERC3 Junior) ieskaites čempionu kļuva liepājnieks Mārtiņš Sesks.

©Roberts Graudiņš, Rally Liepāja

Tikai pirmās desmit tirdzniecības dienas, no 10. līdz 20. martam, Rally Liepāja ieejas biļetēm noteikta par 50% samazināta cena – biļete uz visiem ātrumposmiem maksās 15,00 eiro.

Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties ŠEIT.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta – Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Pafbet un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Sporta Avīze, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Baltic Taxi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, MB Grupa, Meža Dārzs, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

 

Dennis Rådström ©MSport

 

Dennis Rådström ©MSport

 

Dennis Rådström ©MSport

 

Dennis Rådström ©MSport

 

Dennis Rådström ©MSport