Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Emils Lindholms: vislabāk jūtos uz sniega un ledus klātiem ceļiem
11.07.2020

LIEPĀJA, LATVIJA
11/07/2020

Kā viens no pirmajiem Rally Liepāja 2020. gada dalībnieku pieteikumiem saņemts no Team MRF Tyres ekipāžas Emils Lindholms / Mikaels Korhonens. Somu ekipāža, kas septiņas reizes startējusi arī pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos, šogad pirmo reizi piedalīsies FIA Eiropas rallija čempionātā, tai skaitā arī Rally Liepāja, kur 14.-16. startēs ar Škoda Fabia R5 Evo auto.

Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool

 

Jautājums: Pirmkārt, kā tev iet – esi sveiks un vesels?

Atbild somu rallija pilots, Rally Liepāja dalībnieks Emils Lindholms: “Jā, paldies. Protams, šie ir četri gari mēneši bez jebkāda rallija, tomēr, par laimi, es jūtos labi un gaidu, kad rallija sezona atsāksies.”

 

Vai šis būs tavs pirmais rallijs pēc pārtraukuma?

“Pēc divām nedēļām dodos uz Romu (ERČ sezonas pirmais posms). Tas būs mūsu pirmais rallijs vasaras sezonā, kam sekos Rally Liepāja.”

 

Vai plāno doties arī uz citiem Eiropas čempionāta posmiem?

“Jā, kopumā braukšu četros rallijos. Pēc Romas un Liepājas paliek vēl divi. Tad jau redzēsim, kuri tie būs. Pieļauju, ka viens no tiem būs Azoru salās, bet neesmu vēl drošs par ceturto.”

 

Vai tev ir bijis laiks veikt kādus testus?

“Ne pārāk. Principā, mums bija viena diena uz asfalta, bet uz grants seguma vēl nav sanācis.”

 

Pats labāk jūties uz grants vai asfalta?

“Uz sniega un ledus! Bet, ja man jāizvēlas no šiem variantiem, tad uz grants. Ar asfaltu viss ir kārtībā, bet man šķiet, ka uz grants ir vieglāk.”

 

Pats nāc no Somijas, kas ir pazīstama kā zeme ar ļoti ātriem ceļiem. Vai, tavuprāt, tas sniegs kādas priekšrocības, zinot, ka Rally Liepāja ir viens no ātrākajiem rallijiem kalendārā?

“Jā, tas pavisam noteikti mums nāks par labu. It īpaši tādēļ, ka ātrajos rallijos stenogrammai jābūt ļoti precīzi pierakstītām, lai radītu pārliecību. Esam pie tā daudz strādājuši, tādēļ domāju, ka mums būs priekšrocības.”

 

Uz ko ceri, braucot uz Latviju?

“Dosimies uz šejieni, lai attīstītu “MRF Tyres” riepas. Klausīšu un sekošu līdzi viņu izstrādātajai stratēģijai. Protams, ja prasi man, es vēlos braukt ātri, bet klausīsim, ko “MRF” mums liks darīt.”

 

Tātad rezultāti nav galvenie, bet riepu uzvedības izprašana?

“Jā, riepu attīstība ir mūsu galvenā prioritāte. Protams, labprāt sasniegtu arī labus rezultātus, bet darbs ar riepām šoreiz ir svarīgāks.”

 

Tavs tēvs Sebastians Lindholm sir ļoti veiksmīgs rallija braucējs, tāpat kā viņa brālēns Markuss Gronholms. Kas ir labākie padomi, kurus viņi tev ir snieguši?

“Labākais padoms… tas ir sarežģīti! Domāju, ka tas varētu būt ļoti vienkāršs padoms – “Ne vienmēr brauc ar gāzi grīdā!”. Lai gan šķiet, ka ir vērts riskēt un braukt maksimāli ātri, kur vien var, tas var beigties ne tik labi kā iecerēts. Protams, pats to sapratu, kad tā notika, bet tolaik tas bija ļoti labs padoms.”

 

Protams, rallijs būs galvenā prioritāte, bet brauciena laikā plāno arī apceļot Liepāju?

“Būšu samērā aizņemts ar skolas darbiem, bet uz Latviju brauksim ar mašīnu, tādēļ redzēšu arī pārējo Latviju. Liepāja esot burvīga pilsēta pie jūras, tādēļ varbūt izdosies iestarpināt arī nelielu atvaļinājumu.”

©Roberts Graudiņš, Rally Liepāja

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta – Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Pafbet Score, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Pafbet un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Sporta Avīze, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Baltic Taxi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, MB Grupa, Meža Dārzs, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

 

Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool

 

Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool

 

Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool

 

Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool

 

 Emil Lindholm, FIA World Rally Championship ©Red Bull Content Pool