Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Gatavi startam: Al-Rašeds atgriežas Rally Liepāja
15.07.2020

LIEPĀJA, LATVIJA
15/07/2020

* Invest Saudi atbalstītais braucējs 2020. gada sezonā startēs ar Printsport sagatavotu Volkswagen Polo GTI R5

* Augustā plānotais grunts seguma rallijs būs viņa trešais starts Rally Liepāja

* ERČ posma uzvarētājs Magalešs turpina sadarbību ar Al-Rašedu

Rakans Al-Rašeds, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Rakans Al-Rašeds gatavojas atgriezties FIA Eiropas rallija čempionātā, sākot ar nākammēnes paredzēto Rally Liepāja, šogad startējot ar Volkswagen Polo GTI R5. Abās iepriekšējās vizītēs Liepājā spējot finišēt labāko divdesmitniekā, Al-Rašeds ir gatavs cīņai par labu rezultātu arī šogad, no 14. līdz 16. augustam. Ar Invest Saudi atbalstu, Al-Rašeds startēs ar Rally2 specifikācijas Polo, kuru šī gada janvārī izmantoja arī Artic Lapland rallijā Somijā.

„COVID-19 būtiski ietekmēja mūsu plānus – sākotnēji bijām iecerējuši aizvadīt septiņus posmus, kā arī Somijas posmā debitēt pasaules rallija čempionātā,” stāsta Al-Rašeds. „Ar visu kas pasaulē ir noticis, bija jāmainās arī mūsu plāniem un izskatās, ka Liepāja būs mūsu pirmais rallijs.

Lai gan Al-Rašeds šosezon no Škoda Fabia R5 pārsēžas uz Volkswagen Polo GTI R5, par automašīnas aprūpi būs atbildīga tā pati somu Printsport komanda, bet viņa stūrmaņa lomu vēl aizvien pildīs ERČ posma uzvarētājs Hugo Magalešs.

„Printsport ir bijusi mūsu komanda no paša sākuma,” turpina Al-Rašeds. „Mums patīk ar viņiem strādāt un es turpināšu sadarbību arī ar Hugo. Viņš ir lielisks stūrmanis, kurš man daudz ko iemācījis.”

29 gadus vecais pilots nav piedalījies sacensībās kopš Artic Lapland rallija janvārī. Viņš ar nepacietību gaida aizkavētās sezonas atsākšanos. „Vissvarīgākais ir tikt atpakaļ pie stūres,” saka Al-Rašeds. „Mums ir bijusi ļoti gara pauze, un es neesmu drošs kāds būs mans ātrums salīdzinot ar citiem braucējiem, jo ir ārkārtīgi grūti paredzēt viņu tempu. Mūsu mērķis gan ir turpināt izaugsmi un iegūt pieredzi rallijos kur man tās vēl nav. Vēlos demonstrēt labu ātrumu un iekļūt labāko desmitniekā.”

Papildus pieredzes gūšanai, Al-Rašeds savu ERČ programmu izmantos arī lai pārstāvētu Invest Saudi. „Mans mērķis ir reklamēt Saūda Arābiju kā investīciju un tūrisma centru.”

 ©FIAERC.com

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta – Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Pafbet un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Sporta Avīze, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Baltic Taxi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, MB Grupa, Meža Dārzs, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.