Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Olivers Solbergs: Centīšos uzvarēt arī šogad – šis noteikti būs aizraujošs rallijs!
05.08.2020

Olivers Solbergs: Centīšos uzvarēt arī šogad – šis noteikti būs aizraujošs rallijs!

LIEPĀJA, LATVIJA
05/08/2020

*Liepājas un Talsu ātrumposmi būs nākamās sacensības Solberga 2020. gada kalendārā

*ERC1 Junior klases līderim spēcīga konkurence

*Solbergs: „Vēl aizvien spilgti atceros pagājušā gada uzvaru Rally Liepāja”

Oliver Solberg, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

 

Jau nākamnedēļ, no 14. līdz 16. augustam, Olivers Solbergs startēs Rally Liepāja, papildinot savu savu FIA Eiropas rallija čempionāta ceļojumu ar vēl vienu pieturvietu.

Pērn, 17 gadu vecumā, pēc uzvaras Liepājā Olivers Solbergs kļuva par FIA Eiropas rallija čempionāta (FIAERC) vēsturē jaunāko posma uzvarētāju. Šogad Solbergs ar stūrmani Āronu Džonsonu Latvijā atgriezīsies pacilātā noskaņojumā – pirms nepilnām divām nedēļām autosportists izcīnīja uzvaru ERC1 Junior klasē un trešo vietu Rally di Roma Capitale kopvērtējumā, startējot ar Volkswagen Polo GTI R5 un Pirelli riepām.

Jaunajam talantam skaidri mērķi Rally Liepāja

„Vēl aizvien spilgti atceros emocijas pēc uzvaras pagājušajā gadā, tāpēc ceru šeit atgriezties un cīnīties par uzvaru,” stāsta Olivers Solbergs. „Bet pagājušais gads ir pagātne. Dodoties uz Liepāju, šogad mērķis ir dabūt iespējami daudz punktus un, protams, sagatavoties nākamajam pasaules čempionāta posmam.”

Pārliecība par sevi pēc Itālijas

Pēc Itālijas posma, Solbergam ERC1 Junior klasē ir 10 punktu pārsvars pār Simonu Tempestini. „Romā braukt bija aizraujoši,” stāsta Solbergs. „Godīgi sakot, rezultāts deva man papildus pārliecību. Sacensībās piedalījās ļoti daudz R5 mašīnas, tāpēc trešā vieta kopvērtējumā pret tik daudziem ātriem vietējiem braucējiem un spēcīgu ERC dalībnieku sastāvu ir fantastisks rezultāts.”

Pieredzes gūšana ir svarīga, taču uzvara Rally Liepāja nav sekundāra

Solbergs, 2003. gada pasaules rallija čempiona (un divkārtējā pasaules čempiona rallijkrosā) Petera Solberga dēls, pagājušā gada Rally Liepāja bija vadībā no pirmā ātrumposma līdz pat finišam, uzvarot desmit no trīspadsmit ātrumposmus. Pirmajā sekcijā viņš FIAERC čempionu Alekseju Lukjaņuku apsteidza par 9.7 sekundēm, taču turpinājumā pārsvaru tikai palielināja un sacensības noslēdza ar 22.7 sekunžu pārsvaru.

„Pagājušā sezona bija mana pirmā ar pilnpiedziņas automašīnu uz grunts seguma, tāpēc es nezināju ko sagaidīt, taču mans ātrums jau no pirmā ātrumposma bija lielisks,” sāk Solbergs. „Rally Liepāja ir ātrs rallijs, Tev ir jābūt ļoti precīzi sastādītai stenogrammai un jābrauc bez kļūdām. Tas izskatās vienkārši, taču patiesībā ir ļoti sarežģīti.”

Lukjaņuks, šī brīža FIAERC līderis pēc uzvaras Romā, arī plāno startēt Rally Liepāja, un Solbergs sagaida aizraujošu cīņu ar vienu no saviem favorītiem. „Aleksejs ir viens no ātrākajiem R5 pilotiem pasaulē, un noteikti vistrakākais! Būs jautri ar viņu atkal pacīnīties, un domāju, ka viņš vēlas man atriebties par pagājušo gadu. Darīšu visu, ko spēju, lai noturētu viņu sev aizmugurē. Centīšos uzvarēt arī šogad – šis noteikti būs aizraujošs rallijs!”

©FIAERC.com

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta – Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Pafbet Score, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Pafbet un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Sporta Avīze, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Baltic Taxi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, MB Grupa, Meža Dārzs, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

 

Oliver Solberg / Aaron Johnston, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

 

Oliver Solberg / Aaron Johnston, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

 

Oliver Solberg / Aaron Johnston, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

 

Oliver Solberg, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

 

Oliver Solberg / Aaron Johnston, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com