Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Rally Liepāja noslēdzas ar Olivera Solberga uzvaru, Mārtiņš Sesks labāko trijniekā
26.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 26. maijs

Šodien Liepājas apkaimē ar ātrumposmiem Aizputē, Durbē, Priekulē, Skrundā un Vaiņodē noslēdzies FIA Eiropas rallija čempionāta 2019. gada sezonas trešais posms Rally Liepāja. Par sacensību uzvarētāju absolūtajā ieskaitē kļuva zviedrs Olivers Solbergs (Volkswagen Polo GTI R5), kurš nodrošināja uzvaru arī ERC1 Junior ieskaitē. Otrajā vietā palika pagājušā gada Eiropas rallija čempions Aleksejs Lukjaņuks (Citroën C3 R5), no Solberga atpaliekot par 22,7 sekundēm. Pozitīvas emocijas vietējai publikai sniedza Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia R5), nosargājot trešo vietu savā pirmajā startā ar R5 automašīnu. No pirmās vietas Sesku šķīra 57,4 sekundes.

Satriecoši! Viss rallijs bija vienkārši perfekts! Šī ir nozīmīgākā uzvara manā dzīvē! Centāmies braukt, izvairoties no liekiem riskiem. Man izdevās atrast labu ritmu un to noturēt visas dienas garumā. Dažviet braucu pat pārāk piesardzīgi un lēni,” sajūsmu neslēpj Olivers Solbergs.

“Dienas sākumā iesildīties vajadzēja ne tikai pašiem, bet arī mašīnai, tādēļ līkumos bremzējām laicīgi. Brīžiem bija pa kādai braukšanas neprecizitātei, tāpēc braucām mierīgi, izbaudījām ceļus un mācījāmies. Es gribētu pateikt lielu "Paldies" visiem, kas bija atbraukuši šurp. Šīs bija divas neaizmirstamas dienas. Paldies visiem!” pieredzētajā dalās Mārtiņš Sesks.

Sestdien iegūto pārsvaru ERC2 ieskaites klasē nosargāja Ralfs Sirmacis (Mitsubishi Lancer Evo X). Latviešu sportists bija ātrākais septiņos no astoņiem šodien notikušajiem ātrumposmiem, kas ļāva tuvākos sekotājus apsteigt par vairāk kā desmit minūtēm.

Neraugoties uz sestdien piedzīvoto elektroniska rakstura defektu, Reinis Nitišs šodien turpināja cīņu aizmugures piedziņas Abarth 124 Rally automobilī, otrajā aplī, trīs ekipāžu konkurencē, uzrādot absolūti labāko rezultātu Abarth ieskaitē.

Apbalvošanas ceremonijā tika pasniegtas arī vairākas specbalvas. Rally Liepāja uzvarētājs Olivers Solbergs saņēma Neste balvu par ātrāko rezultātu SS 10/12 kopsummā, kā arī Sixt, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas un Narvesen specbalvas. SC Grupa specbalvu izcīnīja divi sportisti – Olivers Solbergs un igaunis Georgs Gross, kurš tika arī pie Liepājas pilsētas specbalvas par labāko rezultātu SS 11/13 Liepāja kopsummā un Ramirent specbalvu. Tikmēr Ramirent simpātiju balva tika piešķirta Reinim Nitišam. Savukārt ERST Finance klientu specbalva pienācās Mārim Dzērvem, kura ekipāža startēja ar rallijam pielāgotu GAZ 53A kravas auto.

Šodien norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta 4. posms, kurā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja 17 gadus vecais Olivers Solbergs. Liepājnieks Mārtiņš Sesks ierindojās 2. vietā (+32,5sek), bet sestdien uzvaru guvušais igaunis Georgs Gross ar jaunākās specifikācijas Ford Fiesta WRC automašīnu noslēdza labāko trijnieku, no Seska atpaliekot vien 0,7 sekundes. Uzvaras savās ieskaites klasēs izcīnīja arī Edijs Bergmanis (LRC1) un Ralfs Sirmacis (LRC2). Otro dienu pēc kārtas nepārspēti bija Adams Vestlunds (LRC3) un Marko Ringenbergs (LRC4), bet igaunis Karels Torps bija ātrākais LRC5 ieskaitē.

Tikmēr vēsturiskās regularitātes rallija ieskaitē uzvaras laurus plūca Arņa Modra un Elmāra Tikuma ekipāža, kas sacensībās izmantoja Opel Ascona automašīnu.

Rezultāti - FIA Eiropas rallija čempionāta 3. posms [PDF]

Rezultāti_ Latvijas rallija čempionāta 4. posms [PDF]

Visi sacensību rezultāti: http://autorally.lv/.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

 

Oliver Solberg, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Oliver Solberg, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Alexey Lukyanuk, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Mārtiņš Sesks, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Ralfs Sirmacis, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Reinis Nitišs, Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com

Arnis Modris, Youngtimer Rally Liepāja 2019 ©Pony&Smith

 

Rally Liepāja 2019 ©FIAERC.com