Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Latviešu rallija komanda Sports Racing Technologies paraksta līgumu ar talantīgo poli Mikołaj Marczyk
13.07.2020

LIEPĀJA, LATVIJA
13/07/2020

Aizvadītajās nedēļas izskaņā latviešu rallija komandas “Sports Racing Technologies” (SRT) darbnīcā ciemojās jaunā poļu rallija zvaigzne Mikołaj Marczyk, kur klātienē ar komandas vadītāju Ģirtu Krūzmani parakstīja līgumu par dalību FIA Eiropas rallija junioru čempionātā (ERC1 Junior) zem SRT komandas karoga.

©Sports Racing Technologies

Mikołaj Marczyk ir aizvadītā gada Polijas rallija čempions, tāpat 2018. gadā viņš izcīnīja Polijas vicečempiona titulu. 2020. gada sezona būs viņa trešā Eiropas Rallija čempionāta sezona ERC1 Junioru klases ieskaitē.

Kā praktiski visi sporta veidi, arī autosports bija pakļauts spēcīgai COVID-19 ietekmei, tajā skaitā Eiropas rallija čempionāts (ERČ). Pēc ilgas gaidīšanas un vīrusa izplatības novērošanas, ir apstiprināts mainītais ERČ kalendārs, kas paredz, ka 2020. gadā no iepriekš paredzētajiem astoņiem posmiem notiks seši, no kuriem četri būs ERC1 Junioru klases ieskaites posmi. Viens no tiem būs arī “Rally Liepāja”, kas motorus rūcinās no 14. līdz 16. augustam, ar maršrutu no Talsiem līdz Liepājai.

Sports Racing Technologies rallija komandas menedžeris Mārcis Ķenavs: “Kā jau parasti, viss sākās ar vienu telefona zvanu. Mikolaj mūs atrada balstoties uz mūsu komandas lielo pieredzi Eiropas Rallija čempionātā. Saņēmu no viņa ziņu, ka viņš meklē jaunu komandu un labprāt saņemtu SRT komandas piedāvājumu. Jau aizvadītās nedēļas beigās viņš kopā ar savu stūrmani  Szymon Gospodarczyk viesojās mūsu darbnīcā, kur mēs izrādījām savas iespējas, to kā mēs strādājam un ko varam piedāvāt. Man ir patiess prieks, ka mūsu tikšanās noritēja veiksmīgi, un tās noslēgumā tika parakstīts līgums par mūsu sadarbību šī gada Eiropas Rallija čempionāta ietvaros. Protams, ka mani pārņem pozitīvas sajūtas, redzot, ka, neskatoties uz spēcīgo pandēmijas ietekmi, ir jauni un talantīgi braucēji, kuri neatlaidīgi meklē sponsorus un iespējas braukt. Un viens no šādiem braucējiem ir tieši Miko!”

Mikołaj Marczyk: “2020. gada sezona ir patiešām neparasta. Tā vēl nav pat sākusies, bet jau ir parādījusi, ka ir jāprot ļoti ātri reaģēt un pielāgoties. Diemžēl ar COVID-19 pandēmiju saistītu iemeslu dēļ rallija komanda, ar kuru mēs sadarbojāmies iepriekš - Kresta Racing, nevar startēt ar mums no paša FIA ERČ cikla sākuma. Es patiesi ļoti augstu vērtēju sadarbību ar Romānu Kresta un viņa komandu, tāpēc šīs izmaiņas man nenāk viegli, taču es uzskatu, ka esam atraduši patiešām labu komandu. Mūsu jaunā rallija komanda būs SRT no Latvijas. Viņu pieredze Eiropas čempionāta sērijā ir patiesi iespaidīga. 2018. gadā kopā ar Nikolaju Grjazinu viņi ir uzvarējuši Eiropas junioru čempionātā, bet pirms gada Łukasz Habaj un Daniel Dymurski kopā ar SRT komandu ieņēma 3. vietu Eiropas čempionāta absolūtajā vērtējumā. Es priecājos, ka man joprojām ir Romāna Kresta atbalsts, un es ļoti ticu mūsu jaunajai SRT komandai. Protams, sezonu aizvadīsim ar jaunāko no Škoda Motorsport – Škoda Fabia R5 EVO automašīnu.”

Sports Racing Technologies komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis: “Jaunais poļu braucējs par sevi atstāja ļoti labu iespaidu! Man ir patiess prieks redzēt tik motivētu, jaunu un talantīgu autosportistu. Redzot un dzirdot to, cik daudz Mikolaj pats jau ir darījis un sasniedzis, lai brauktu tik augstā līmenī, dod papildus motivāciju arī mums no komandas puses maksimāli koncentrēties un darīt, lai kopā sasniegtu visaugstākos rezultātus!”

 ©Sports Racing Technologies