Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 5 POSMI | ITĀLIJA | LATVIJA | PORTUGĀLE | UNGĀRIJA | SPĀNIJA |
Jaunumi
Apstiprināti intriģējoši jaunumi pirms FIA Eiropas rallija čempionāta jaunās sezonas
17.12.2020

2020. gada 17. decembris

FIA Motoru Sporta Padome apstiprinājusi FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada kalendāru, kurā iekļauti astoņi posmi. FIA ERC turpmāk nodrošinās sportisko izaugsmi no Rally5 līdz pat Rally2 automašīnām. Turklāt, paredzēti arī risinājumi izmaksu samazināšanai. Apstiprinātās izmaiņas ļauj ar pamatotām cerībām sagaidīt vēl vienu aizraujošu FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu.

 

Alexey Lukyanuk, Rally Liepāja 2020 ©FIAERC.com

 

Astoņu labāko posmu izlase

FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas kalendārā iekļauti kopumā astoņi posmi – pa četriem uz asfalta un grunts seguma ceļiem. Kalendārs veidots domājot par izmaksu samazināšanu, tāpēc divreiz divi posmi ieplānoti, starp tiem paredzot vienas nedēļas pauzi.

Lai noteiktu FIA ERC 2021. gada čempionu tiks skaitīti ekipāžas septiņi labākie rezultāti, bet čempionāts tiks uzskatīts par notikušu, ja tiks sarīkoti vismaz četri posmi.

Kas attiecas uz FIA ERC Junioru čempionātu – tad tajā iekļauti seši posmi. Pirmais no tiem paredzēts maija sākumā, Rally Islas Canarias laikā, bet noslēgums, oktobra izskaņā, līdz ar Rally Hungary norisi.

©FIAERC.com

 

Posms-pēc-posma princips

Šāds risinājums ieviests, lai komandas varēs samazināt loģistikas izdevumus. Paredzēts, ka 2021. gadā Rally Serras de Fafe e Felguireas un 55. Azores Rallye notiks teju viens pēc otra – starp martā plānotajiem rallijiem paredzot vien vienas nedēļas pauzi. Līdzīgs risinājums izvēlēts arī vasarā paredzētajiem 77. Rally Poland un Rally Liepāja, kas norisināsies jūnijā un jūlijā. Svarīgi, ka pēc abu pirmo ralliju norises tiks organizēta droša autostāvvieta, pirms komandām turpināt ceļu uz nākamo norises vietu, tādējādi ļaujot samazināt transporta izdevumus.

 

Izaugsme no Rally5 līdz Rally2

FIA Eiropas rallija čempionāta struktūra paredz dalībnieku izaugsmes iespējas atbilstoši FIA izveidotajai rallija hierarhijai. Dalībniekiem būs iespēja startēt sākot ar priekšpiedziņas Rally5 klases auto līdz pat jaudīgajām pilnpiedziņas Rally2 automašīnām, 2021. gadā iekļaujot arī nule izveidotās Rally3 klases auto.

ERC ieskaites punktus varēs saņemt visu FIA Eiropas rallija čempionātam reģistrētie dalībnieki, kuri izmantos Rally2, Rally3, Rally4, Rally5, N grupa, Rally2 Kit vai RGT klases auto.

ERC2 ieskaites punkti paredzēti dalībniekiem, kuri startēs ar N grupas, RGT vai Rally2 Kit automašīnām. Ieskatoties tuvā nākotnē, paredzēts, ka sākot ar 2022. gadu šī klase tiks paredzēta Rally3 automašīnām. Šis lēmums gan vēl ir jāapstiprina FIA Motoru Sportu Padomē.

Plaši atpazīstamā ERC3 klase arī turpmāk būs paredzēta tikai priekšpiedziņas Rally4 un Rally5 klases auto un kalpos kā pirmais izaugsmes solis braucējiem, kuri savas karjeras izaugsmi turpina, sperot pirmos soļus starptautiskās sacensībās.

 

Izmaksu samazināšana

Svarīgi, ka 55. Azores Rallye un Rally Islas Canarias dalībniekiem arī 2021. gadā tiks nodrošināts loģistikas atbalsts. Tāpat 2021. gada kalendārā “salu” ralliju skaits samazināts no trim uz diviem, tādējādi vēl vairāk samazinot komandu loģistikas izdevums.

Turpmāki izmaksu samazināšanas mēri attieksies arī uz FIA ERC iekļauto ralliju distanci, kam nu jāiekļaujas starp 180 un 210 kilometriem. Tāpat tiks ierobežots arī ekipāžām pieejamais riepu skaits – ekipāžām ar Rally2 auto tās būs 16, ar Rally3 auto – 16 (asfalta rallijiem) un 12 (grunts rallijiem), bet Rally4 un Rally5 ekipāžām tās būs 12 (gan asfalta, gan grunts rallijiem).

 

ERC Junior: jauna struktūra ar jauno Rally3 auto

Plašāka informācija par ERC Junior izmaiņām, klases pāreju uz Rally3 automašīnām, Pirelli riepām, kā arī paredzētajām balvām tiks publicēta atsevišķi.

 

©FIAERC.com